Turniej Dzielnic Zabrza już za nami

Turniej Dzielnic Zabrza już za nami
W dniu 12.05.2018 w Hali Widowiskowo Sportowej MOSiR Zabrze odbył się I Turniej Dzielnic Zabrza.

W turnieju uczestniczyło ostatecznie 6 drużyn, które rywalizowały w następujących konkurencjach sportowo rekreacyjnych:
a. Konkurs przeciągania liny,
b. Konkurs rzutu piłką do kosza na śmieci,
c. Konkurs skoku w dal,
d. Sztafeta dzielnic,
e. Gąsienica,
f. Konkurs każdy głupek strzela w słupek,
g. Kalambury.
Pierwszą konkurencję rozegrano „gąsienicę” w zadaniu należało podawać piłkę pod nogami na czas, tak by jej nie upuścić. W zadaniu okazała się najlepsza drużyny z dzielnicy Helenka, która uzyskała czas 1minuta 43sekundy.

Druga konkurencja polegała na rzucie do kosza na śmieci piłką do siatkówki lub dla młodszych piłką tenisową. Na pozór łatwe zadanie przysporzyło sporo problemów drużynom biorącym udział w turnieju. Najlepszą okazała się drużyna z Makoszów i to oni zainkasowali 12 punktów do klasyfikacji generalnej.

W konkurencji przeciąganie liny najlepszą drużyną została z dzielnicy oś. Kopernika, która w systemie pucharowym najpierw pokonała drużynę z Biskupic, a w fazie finałowej wygrała dwa starcia z drużynami z Mikulczyc oraz Makoszów.

Jako czwartą konkurencję rozegrano konkurs strzelecki na bramkę o wybitnie znanej nazwie „każdy głupek strzela w słupek”. W tej konkurencji zwyciężyła drużyna z Zaborza Południe uzyskując 17 punktów, dzięki dwóm trafieniom w poprzeczkę.

Konkurencja skok w dal budziła wiele emocji, gdyż nie można było podeprzeć swojego skoku. W tej konkurencji wygrała dzielnica Helenki dopisując do swojego dorobku punktowego 12 punktów i skacząc łącznie na odległość 24,40cm

Sztafeta dzielnic rozegrana była jako konkurencja nr 6 i polegała na przebiegnięciu toru przeszkód, między innymi slalom, przeciąganie po ławeczce, przejście pod płotkiem. W tej konkurencji najlepszą okazała się drużyna z dzielnicy Helenka uzyskując czas łączny 7min 09sekund.

Kolejną i zarazem ostatnią konkurencją były kalambury, w zmaganiach należało odgadnąć hasło z kategorii film i okraszone było sporą dawką śmiechu. W tym zadaniu Dzielnice Biskupic, Helenki, Makoszów oraz Zaborza Południe zdobyły maksymalną liczbę punktów.

W klasyfikacji generalnej po 7 konkurencjach zwyciężyła reprezentacja drużyny Rady Dzielnicy Makoszowy zdobywając 58 punktów na 77 punktów możliwych, drugie miejsce zajęła drużyna Rady Dzielnicy Helenka, a trzecie miejsce zajęła Rada Dzielnicy Biskupice.

Wręczenie pucharu przechodniego oraz pucharów nastąpiło podczas części piknikowej organizowanej przed Halą MOSiR Zabrze w specjalnej strefie piknikowej. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a każda z Rad Dzielnic dodatkowo Dyplom. Puchary dyplomy oraz medale wręczali m.in. Jan Pawluch z-ca Prezydenta Miasta Zabrze, Beata Łokas-Styrylska Prezes MOSiR Zabrze, Krystian Jonecko Wiceprzewodniczący Rady Miasta Zabrze, Łucja Chrzęstek-Bar Przewodnicząca Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za dobrą zabawę oraz już teraz zapraszamy na następną edycję za rok