Park Miliona Świateł rozbłys na Kąpielisku Leśnym

Park Miliona Świateł rozbłys na Kąpielisku Leśnym
Już po raz drugi, w sezonie jesienno-zimowym Królowa Śniegu wita gości Parku Miliona Świateł w Zabrzu

Od 9 listopada  hit turystyczny zeszłej zimy powraca. Park Miliona Świateł to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia nadchodzącej zimy nie tylko przez najmłodszych.

Atrakcja składająca się z 16 stref scenograficznych, przyjechała do Zabrza w 12 tirach, a w jej powstawanie zaangażowany był 120 osobowy team produkcyjny.

 

Najwyższa atrakcja to wysoka na 6 metrów KRYSZTAŁOWA KOMNATA o średnicy 28 metrów, która zlokalizowana jest u stóp największego na Śląsku świetlnego LABIRYNTU (462 mkw), będącego jedną z głównych atrakcji w tym sezonie.

 

Nowością w tym roku jest również inna trasa przejścia przez park, dająca nowe doświadczenie odwiedzającym również dzięki zwiększeniu ilości towarzyszącej muzyki. Dodatkowo na terenie parku działa Jarmark z regionalnymi specjałami, dodatkowe atrakcje tj. LODOWA GÓRKA, ŚNIEŻNY POCIĄG oraz miejsce z palącym się ogniskiem.

 

Multimedialna wystawa Królowa Śniegu to min. instalacja  świetlna która oparta jest w 100% na najnowocześniejszej technologii eko-LED. Zastosowane rozwiązania wykorzystują do 90% prądu mniej w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami dlatego ilość energii zasilającej instalacje jest podobna do zapotrzebowania w energię 3 płyt indukcyjnych.

 

Mimo niewielkiego zużycia energii, w geście solidarności wobec obecnej sytuacji, przed którymi stoi cała Europa, organizatorzy zdecydowali się skrócić czas funkcjonowania Parku względem poprzedniego sezonu na rzecz oszczędności blisko 30% zużycia energii.

 

Jesienno-zimową wystawę można odwiedzać od środy do niedzieli (9 listopada do 26 lutego). Bilety do kupienia http://www.parkmilionaswiatel.pl lub w kasach Parku.

 

Godziny otwarcia:

 

Środa – czwartek:

16:00 - 21:00

 

Piątek - sobota:

15:00 - 22:00

 

Niedziela:

15:00 - 21:00

 

Bilety:

Środa – czwartek:
Ulgowy 29 PLN | Normalny 35 PLN | Rodzinny 110 PLN

Piątek – Niedziela:
Ulgowy 35 PLN | Normalny 39 PLN | Rodzinny 135 PLN

Dzieci do lat trzech - wejście darmowe

Ulgowy - 3-18 lat, emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie

Rodzinny - 2 osoby dorosłe + 2 dzieci ( 3-18 lat )